Kontakter i skolan

Hör av dig till oss med dina frågor.

Adress

Stockholmsvägen 18
761 43 Norrtälje

Telefonnummer

Ledning och  expeditionen

Åsa Bertilsson, rektor
Tel: 070 – 648 56 53
asa.bertilsson@montessoriskolan.nu

Anne-Marie Utterström Olsson, VD,
Tel: 073-959 35 51
anne-marie.utterstrom@montessoriskolan.nu

Sofia Sjölund, ekonomi,
Tel: 072 – 559 81 33
sofia.sjolund@montessoriskolan.nu

Maria Mattsson, administration,
Tel: 072-241 64 96

maria.mattsson@montessoriskolan.nu

Vigelsjö årskurs F-4

Helen Källberg, arbetslagsledare
Tel: 070 – 586 56 53
E-post: helen.kallberg@montessoriskolan.nu
 

Årskurs F-1

Janaki Strömberg, lärare: janaki.stromberg@montessoriskolan.nu

Marie-Louise Jansson, förskollärare: sisa.jansson@montessoriskolan.nu

Mikael Lindholm, resurs : mikael.lindholm@montessoriskolan.nu 

Helen Källberg, lärare: helen.kallberg@montessoriskolan.nu

Årskurs 2-4

Helena Köhler Christiansson, lärare:  helena.kohler@montessoriskolan.nu

Moniqa Dahlérus, lärare:  moniqa.dahlerus@montessoriskolan.nu

Mari Hammarquist, lärare: mari.hammarquist@montessoriskolan.nu

Helena Mellqvist, resurs: helena.mellqvist@montessoriskolan.nu

Jesper Råhäll, resurs:  jesper.rahall@montessoriskolan.nu

Caroline von Bergen, resurs: carolinevonbergen@montessoriskolan.nu

Thomas Lindstedt, resurs: thomas.lindstedt@montessoriskolan.nu

Jimmy Skoog, resurs: jimmy.skoog@montessoriskolan.nu 

Årskurs 5-9, Gustafslund

Christina Erlandsson, arbetslagsledare  
Tel:  070-270 31 28
E-post christina.erlandsson@montessoriskolan.nu

Årskurs 5-6

Emma Lindberg, lärare: emma.lindberg@montessoriskolan.nu

Lars Andersén, lärare: lars.andersen@montessoriskolan.nuKarin

Christina Croneld, lärare:  christina.croneld@montessoriskolan.nu 

Årskurs 7-9

Bengt Feldt, lärare:  bengt.feldt@montessoriskolan.nu

Anders Erlandsson, lärare, specialpedagog: anders.erlandsson@montessoriskolan.nu

Mikael Larsén, lärare: mikael.larsen@montessoriskolan.nu

Eva Fornstedt Staflin, lärare:  eva.fornstedt@montessoriskolan.nu

Louise Hallgren, lärare – spanska: louise.hallgren@montessoriskolan.nu

Eva Erbom Heaps, lärare – franska: eva.erbomheaps@montessoriskolan.nu

Lärare idrott och hälsa

Carin Nirling åk 1-6: carin.nirling@montesstoriskolan.nu

Anders Erlandsson åk 7-9: anders.erlandsson@montessoriskolan.nu

Lärare slöjd

Carola Kyller åk 3-9: carola.kyller@montessoriskolan.nu

Rakel Rudebrant åk 3-9: rakel.rudebrant@montessoriskolan.nu

Fritidshemmet

Arbetslagsledare Carola Kyller: carola.kyller@montessoriskolan.nu

Fritidshemmet Vigelsjö

Tel: 0176 – 27 63 94

Thomas Lindstedt: thomas.lindstedt@montessoriskolan.nu

Per Malmlöf: per.malmlof@montessoriskolan.nu

Jimmy Skoog: jimmy.skoog@montessoriskolan.nu

Camilla Andersson: camilla.andersson@montessoriskolan.nu

Jesper Råhäll: jesper.rahall@montessoriskolan.nu

Caroline von Bergen: caroline.vonbergen@monessoriskolan.nu (mailadress?)

Anne-Christine, Anki,  Brink: anki.brink@montessoriskolan.nu

Charlott, Lotta,  Andersson: charlott.andersson@montessoriskolan.nu

Fritidshemmet Gustafslund

tel: 072 – 554 22 64

Mattias Liss: mathias.liss@montessoriskolan.nu

Malin Österberg: malin.osterberg@montessoriskolan.nu

Elevhälsoteam

Åsa Bertilsson, Rektor, 070 – 648 56 53, asa.bertilsson@montessoriskolan.nu

Ingegerd Lindström, skolsköterska:  0716 – 27 64 08  ingegerd.lindstrom@montessoriskolan.nu

Ellen Boström, lärare med specialpedagogiskt uppdrag:  ellen.bostrom@montessoriskolan.nu

Ingrid Gråberg, psykolog: nås via rektor Åsa Bertilsson

Benita Lindgren, kurator:072 – 242 44 28  benita.lindgren@montessoriskolan.nu måndagar och tisdagar 08.00-16.00

Köket/skolrestaurangen

0176 – 27 64 07

Jenny Harold, kökschef: jenny.harold@montessoriskolan.nu

Helen Österberg, kock: helen.osterberg@montessoriskolan.nu

Michael Blum, kock: michael.blum@montessoriskolan.nu

Charlott, Lotta, Andersson, kock: charlott.andersson@montessoriskolan.nu

Lokalvårdare

Ramon Valesquez: ramon.velasquez@montessoriskolan.nu

Tanya Luna: tanya.luna@montessoriskolan.nu

Skolvärd/vaktmästare

Roberto Luna: roberto.luna@montessoriskolan.nu

Hitta oss

Montessoriskolan Vigelsjö åk f-4

Montessoriskolan Gustafslund åk 5-9